Imoove

Imoove je prvním zařízením, které dokáže pracovat s celým tělem a stimulovat tak více než 95% svalové hmoty najednou.

Imoove je jedinečný v tom, že díky dynamice svých elisférických pohybů umožňuje trénovat zároveň rovnováhu, hluboké svaly stabilizačního systému i kloubní a šlachovou flexibilitu.

Pomocí systému Imoove dochází k aktivace hlubokého stabilizačního systému. Správná aktivace hlubokého stabilizačního systému je velmi důležitá během všech každodenních aktivit ať v sedavém zaměstnání, tak i při náročném sportovním výkonu.

 

Jak cvičení probíhá:

Cvičení probíhá na základní desce - plošině, která se otáčí doprava nebo doleva v různě nastavitelném sklonu a při nastavitelné rychlosti. Cvičení se mění v závislosti na pozici nohou na základní desce a pohybu rukou.

Trénink na nestabilní plošině Imoove je zábavná forma velice efektivního tréninku, která vás donutí použít více než 90% svalů celého těla v průběhu několika minut.


Imoove 200 je vhodný pro:
  • koordinační trénink pro vrcholové sportovce i jako prevence pro všechny bez rozdílu věku
  • dynamicé posilování celého těla ve stoje, sedu, lehu a kleku
  • testování rozložení váhy v opoře/postavení obou končetin
  • testování koordinace horní poloviny trupu v dynamice
  • dynamický strečink
     

Imoove má vlastního virtuálního trenéra, velké množství programů (včetně speciálních tréninků – golf, lyžování, pilates….) a různé stupně obtížnosti

Abyste mohli  začít samostatně cvičit na Imoove, je nutné absolvovat 3 základní lekce s trenérem (kurz ovládání virtuálního trenéra 3x 30 minut), kde se seznámíte s principy cvičení, základními pozicemi, s ovládání displeje a ovládáním virtuálního trenéra.

Imoove vám umožní celkové znovunabytí rovnováhy těla.

Imoove dokáže optimalizovat propriocepci, svalový tonus a pohybovou koordinaci současně, a to vše na pouhých 4 m2. Exkluzivní patent systému Allcare, elisférický pohyb, je kombinací více eliptických drah v části velké koule. Elisférický pohyb, odvozený od pozorování vzájemných pohybů obratlů, trojrozměrně ve spirálovitém a nelineárním pohybu znovu uvádí do pohybu svalové řetězce a klouby v celém těle. Různá nastavení vyvolávají proměnlivé elisférické pohyby související s proměnlivou polohou chodidel na desce.

Metoda Fitness Therapy a postupy vyvinuté odborníky společnosti Allcare Innovations přinášejí mimořádné výsledky v několika oblastech využití: fyzioterapie a rehabilitace, ortopedie, prevence pádů, sport, Fitness & Wellness. 

 

Imoove disponuje také vyhodnocovacími programy, které umožňují analyzovat stav klientova hlubokého stabilizačního systému, nalézt odchylky v postoji, rovnováze. Z testu stability lze přečíst podíl zapojení hlubokého svalstva a svalstva periferního k udržení stability, atd.

Unikátní a patentovaný 3D elisferický pohyb Imoove